Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

MAXAM HOLDING’DEN AFRİKA’DA SAĞLIKTA DEV AÇILIM

MAXAM HOLDING’DEN AFRİKA’DA SAĞLIKTA DEV AÇILIM
REKLAM ALANI

MAXAM HOLDING’DEN AFRİKA’DA SAĞLIKTA DEV AÇILIM

Açıklama yok.

Maxam Holdıng minyatür Afrika olarak bilinen Kamerun’un başkenti Yaoundé’de sağlıkta destinasyon yaratmak ve Türk sağlık markalarını insanlık hizmetine sunmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Hedef, bölgede referans hastane olmak!
Afrika’da dijital hastane konseptinin öncülerinden biri olmayı hedefleyen MaxamHospitalYaoundé, Afrika’da son dönemde bölgede yapılan en büyük yatırımlar arasında yer almayı hedeflemektedir.

Maxam Holding yönetim kurulu başkanı Mahmut KARAKEÇİLİ yapmış olduğu açıklamada: Deneyimli scaut ekibim ile birlikte son dönemlerde Afrika pazarında çok ciddi fizibilite araştırmaları yapmaktayız. Enerji,sağlık,tarım gibi alanlarda inivasyon odaklı baz aldığımız çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Açıklama yok.

Kamerun’da 10 bölge, 360 ilçe, 360 belediye ve 14 kentsel topluluk bulunmaktadır ve 2015 yılında toplam nüfusun 22.179.707 olduğu tahmin edilmektedir. Doğumda beklenen yaşam süresi 2000 yılında 51 yıl iken 2015 yılında 57,3 yıla yükselmiştir. Ülke bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkların çifte yüküyle karşı karşıyadır.

Kamerun, yıllık 1.445 ABD$/kişi gelire karşılık gelen 32,05 milyar ABD$ GSYİH ile 2014 yılından bu yana orta gelirli bir ülke olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak nüfusunun %40’ı halen yıllık 269.443 FCFA veya 539 ABD$/kişi gelir olarak tanımlanan yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır.

Kamerun’un İnsani Gelişme Endeksi (İGE) düşüktür ve ülke 2014 yılında değerlendirilen 188 ülke arasında dünyada 153. sırada yer almıştır. Eşitsizliğe Göre Düzeltilmiş İnsani Gelişme Endeksi (İGE) 2013 yılında 0,330 iken 2015 yılında 0,344’e yükselerek ülkenin yaşam standardındaki eşitsizliğin arttığını göstermiştir1.

2013 yılında Kamerun’da bulaşıcı hastalıklar (CD), hastalık ağırlığının %40,7’sini oluşturmuştur. Başlıca hastalıkların ağırlığı aşağıdaki gibidir: HIV/AIDS: %11,5; Sıtma: %10,80; Düşük solunum yolu enfeksiyonları: 10.10; maladiesdiarrhéiques : %5,60; tüberküloz: %1.40 ve CYBE: %1.30). Bu MT’ler ölümlerin %41,1’ini oluşturmaktadır (Küresel Hastalık Yükü, 2013).
Bulaşıcı olmayan hastalıklar (BOH), hastalığın ağırlığının %14,2’sini oluşturmaktadır. Bunların başlıcaları şunlardır: kardiyovasküler hastalıklar: 4.7; trafik kazaları: 4; kasıtsız kazalar: 2,9 ve kronik böbrek hastalığıdır: 0.7%). Ayrıca, diyabet hariç ölümlerin %23,3’ünden bu hastalıklar sorumludur.

Anne, çocuk ve ergen sağlığı ile ilgili hastalıklar, hastalık ağırlığının %18,3’ünü ve ölümlerin %14,4’ünü oluşturmuştur. Nörolojik hastalıklar hastalık ağırlığının %4,7’sini ve ölümlerin %1,2’sini oluşturdu. İhmal edilen tropikal hastalıklar (NTD’ler) hastalık ağırlığının %1,8’inden sorumlu olup tahmini ölüm oranı %0,2’dir.

Sağlık altyapısı ve tesisleri nicelik ve nitelik bakımından yetersizdir ve bölge genelinde dengesiz dağılmış olduğunu belirterek diğer Afrika ülkelerinden gelecek hastalara’da kaliteli sağlık hizmeti vermeyi amaçlıyarak,yoksulluk ve yoksulluk ile mücadele adı altında Hastane, 1000’e yakın kişiye istihdam sağlayarak şehrin ekonomisine de önemli katkı sunacak dedi.

Açıklama yok.

REKLAM ALANI